Navštívte nášu výstavnú sieň a vyskúšajte naše sauny!    Marina Park-Bratislavská cesta 4303, 945 01 Komárno    telefón: +421 948 885 848
Akcia prebieha až do polnoci: 12. dec. 2023. Tel: +421 948 885 848, +421 917 143 570 (8:00-18:00)

Turmalín – životodarný minerál

Životodarný minerál: Prírodný zdroj záporných iónov infračerveného žiarenia.

Turmalín je prekrásny polodrahokam. Momentálne sa tento minerál stal hlavným predmetom analýz univerzitných a výskumných stredísk na celom svete.

Dôvodom je to, že infračervený turmalín je jediný minerál na Zemi, ktorý vykazuje sústavnú elektrinu a zároveň je prírodným (nie umelo vyrobeným) zdrojom záporných iónov a infračervených vĺn.

Negatívne ióny sú z neviditeľných molekúl bez chuti a zápachu, ktoré dýchame v horách, pri vodopádoch a nábrežiach. Vidiecký čerstvý vzduch má zvyčajne 4000 záporných iónov na kubický centimeter, čo je zhruba veľkosť kockového cukru. Pri blízkostiach vodopádu alebo po výdatných dažďoch množstvo záporných iónov sa zvyšuje takmer na 10.000 iónov. V špičkovom období vo veľkých mestách klesne počet záporných iónov pod 100, tento faktor je príčinou stresu, citlivosti, a mnoho ďalších fyzických a zdravotných problémov. Aj doma môžeme vytvoriť počet záporných iónov prirodzene, napríklad pomocou turmalínového kryštálu, soľného kryštálu, alebo umelým spôsobom s ionizátorom vzduchu.

turmalin 1

Moderné elektrické zariadenia v našom prostredí, ako sú napríklad klimatizačné systémy, mobilné telefóny, TV, rádio, počítač, kompaktné žiarivky, ale napríklad aj cigaretový dym, vylučujú veľké množstvo kladných iónov. Tieto kladné ióny, ovplyvňujú prostredníctvom vzduchu našu fyzickú a emocionálnu rovnováhu. Ak sa na pracovisku zníži koncentrácia záporných iónov, zamestnanci sa sťažujú na bolesti hlavy, závraty, nevoľnosť a podráždenosť. Kladné ióny vznikajú pri spaľovaní, pri používaní elektrických náradí, alebo pri používaní syntetických materiálov a odevoch. Ľudia v priemere trávia 80-90% svojho času v uzavretých priestoroch, kde je kvalita ovzdušia horšia než vonku.

Je všeobecne známe, že Turmalín podporuje krvný obeh, zvyšuje odolnosť voči stresu, zlepšuje duševnú bdelosť a posilňuje imunitný systém. (Niwa Institute for Immunology, Japan. Int J. Biometeorol 1993 Sep; 37(3) 133-8).

Okolo roku 1986 na jednej japonskej výskumnej stanici boli svedkami nasledujúceho javu: na oboch koncoch minerálu turmalín, ktorý bol rozpadnutý na menšie časti, pozorovali aj kladný a aj záporný elektrický náboj, až dovtedy, kým to nerozžeravili na 1000 stupňov.

Je dokázané, že keď sa spojí kladný a záporný náboj turmalínu sa nameria elektrina, ktorá dosahuje 0,06mA.

Ako filter je schopný prírodnú vodu premeniť na slabo bázickú, znižuje hrudkovatenie vody (ktoré vzniká pri skladovaní vody), ďalej má dezinfekčné účinky a zbavuje pachu. Týmto spôsobom ošetrená voda hydratuje a pevňuje pokožku.

Urýchľuje metabolizmus živočíchov a rastlín.

Turmalín má okamžitý a silný efekt na povrchovo aktívne látky (voda sa stáva hebkejšou) so 101 %-ným rastom.

Zloženie vody obohacuje o záporné ióny a alkalizuje ju (24,140/cc) / FIR (96%)

  • - znižuje koncentráciu vody
  • - zvýrazňuje chuť
  • - napomáha k alkalizácií  
  • - redukuje pachy
  • - zvyšuje DO (Dissolved Oxygen=rozpustený kyslík)

Infračervená energia, ktorú turmalín vyžaruje, vyvoláva v tele rezonanciu na tej istej frekvencii ako voda. To všetko je spôsobené pôvodným usporiadaním pohybu elektrónov a molekúl vo vesmíre.

turmalin 2

Keď molekulu zasiahne rovnaké elektromagnetické žiarenie s tou istou frekvenciou, ako samotná látka, elektromagnetická energia sa sčíta a tým sa molekulárna vibrácia látky zväčšuje. To sa stane, ak infračervené žiarenie zasiahne látku s rovnakou frekvenciou, ožiari ju, potom látka vyfiltruje lúče a preberie vibráciu. Tento proces sa nazýva generáciou tepla prostredníctvom prijatia rezonancie. Inými slovami vibrácie atómov a molekúl spôsobujú prijatie rezonancie.

Keď je nám teplo, intuitívne hladáme tieň. Keď je nám zima, intuitívne si túžime po teplých lúčoch slnka. Tieto reakcie sa nikdy neučíme. Vhodná teplota je našou vrodenou potrebou. Vhodná teplota sa zhoduje s vhodnou frekvenciou energie alebo „vlnovou dĺžkou”. Táto vlnová dĺžka predstavuje 8-14 μ – presne také hodnoty má aj infračervené žiarenie.

Voda tvorí 75 % nášho tela, bielkoviny, tuky a iné zložky, ktoré musia správne fungovať, aby sme zostali pri živote.

Keď živé organizmi sú zasiahnuté infračervenými lúčmi s vlnovou dĺžkou 8-14 mikrónov, uskutoční sa príjem rezonancie. Vibračný pohyb molekúl spôsobuje nárast energie v tkanivách, ktorá priamo aktivuje bunky a zrýchľuje metabolizmus.

Tri vlastnosti infračerveného svetla: žiarenie, schopnosť prenikať a príjem rezonancie. Vzťah medzi tromi vlastnosťami infračerveného svetla a živými organizmami:

Žiarenie: znamená, že priamo zasahuje ľudský organizmus,  rovnako, ako svetlo. Napríklad aj slnečné žiarenie sa dostáva na Zem prostredníctvom žiarenia.

Je schopné preniknúť aj do podkožných vrstiev, vytvára vnútorné teplo a tým aktivuje molekuly v biologickom tkanive. U ožiarených zložiek tela – voda, bielkoviny, tuky, enzýmy – začnú vnútornú vibráciu. Vnútro molekúl – tiež atómy a atómové štruktúry sa zúčastnia na príjme rezonancie.

Zhrnute, turmalín a infračervené žiarenie sú najzdravšími a najziskovejšími, pomáhajú energetizovať fyzický aj duševný stav človeka.

Infrasauna – chytrák

Full spektrálne žiariče: v dnešných dňoch je čoraz viac rozšírené v infrasaunách. Infračervené svetlo zahŕňa rozsah všetkých troch infračervených žiarení v saune. Tieto fluorescenčné žiarivky vyžarujú žlté svetlo viditeľné pre ľudské oko.  Žiarivky nevyžadujú predhriatie, okamžite ...
Vyhrievacie telesá Carbon zohrievajú celý povrch tela. Vlnová dĺžka karbónových žiaričov sa pohybuje iba v rozmedzí IR-A a prenikajú až do hľbky 4-6 mm pod kožu, tj. rezonančné svetlo tam vyvíja svoj detoxikačný účinokÚčinnosť môže byť až dvadsaťnásobná! Porovnanie účinnosti vyhrievacieho ...
Životodarný minerál: Prírodný zdroj záporných iónov infračerveného žiarenia. Turmalín je prekrásny polodrahokam. Momentálne sa tento minerál stal hlavným predmetom analýz univerzitných a výskumných stredísk na celom svete. Dôvodom je to, že infračervený turmalín je jediný minerál na Zemi, ...
Zmiernenie bolesti: Hĺbkové teplo v infrasaune rozširuje cievy, čo spôsobuje úľavu a liečenie svalov a menej závažných poškodení tkaniva. V Európe je rozšírené používanie hypertermickej terapie v prípade pacientov s kĺbovými zápalmi. Infračervenú terapiu účinne používajú v Japonsku v prípade ...
Čo sa deje v infrasaune? Infračervené lúče sú generované elektrickými vyhrevnými telesami, sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v kabíne. Vďaka dvojitej stene infrasauny je možné zvýšenie teploty zo 40 °C na 60 °C, čím sa aj účinok zdvojnásobí. Infrasaunu môžu smelo používať aj tie osoby, ...
Kým nás obľúbené farebné odtiene upokojujú a spôsobujú nám radosť, menej obľúbené farby nám vo väčšom množstve môžu navodiť zlú náladu. Vhodné farby neovplyvňujú iba náladu, ale majú pozitívny vplyv aj na naše zdravie. V rámci farebnej terapie existuje riešenie na každý problém od obyčajnej bolesti ...
Céder je najtrvácnejším saunovým materiálom. Vďaka výnimočnej schopnosti tepelnej izolácie nepopraská pri záťaži, ktorú predstavuje opakujúce sa nahrievanie a ochladzovanie. Céder má obzvlášť pekné drevo, farebná škála sa pohybuje od svetlej medovej cez zrelú jantárovú až po červenú škoricu a ...
Borovica (Hemlock) pochádzajúca z Kanady, vzhľadom na jej priaznivé vlastnosti je obľúbeným a najlepším materiálom na výrobu saún. Kvôli jej nízkej tepeľnej vodivosti sa neprehrieva, preto pri použití infračervenej sauny nepraská. Má svetlohnedú odtieň. Céder je najtrvácnejším saunovým ...
Otváracia doba:
Pondelok: 08:00 - 16:30
Utorok: 08:00 - 16:30
Streda: 08:00 - 16:30
Štvrtok: 08:00 - 16:30
Piatok: 08:00 - 16:30
Sobota: 08:00 - 12:00
Nedeľa: Zatvorené

Kontakty

Telefonos

Na horúcej linke môžete zadávať svoje objednávky aj v sobotu a nedeľu!
Telefón:

+421 948 885 848
+421 917 143 570

E-mail: market@saunaworld.sk
OTVÁRACIA DOBA: 
Pondelok: 08:00 – 16:30
Utorok: 08:00 – 16:30
Streda: 08:00 – 16:30
Štvrtok: 08:00 – 16:30
Piatok: 08:00 – 16:30
Sobota: 08:00 – 12:00
Nedeľa:  ZATVORENÉ
 

Servis

phone

SAUNA WORLD, s. r.o.

IČO: 53 906 527 IČ DPH: SK2121528860
Sidlo: Račianska 88 B, SK-831 02 Bratislava
Výstavná sieň: Bratislavská cesta 4303, Marina Park, Komárno

TEL: +421 917 143 570, +421 948 885 848

EMAIL: market@saunaworld.sk